4. Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego

plakat-4. Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego   21 lutego 2018, godz. 9.30

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji już po raz czwarty zachęcamy do udziału w Konkursie Najpięk­niejszej Wymowy Języka Ojczystego.

Konkurs skierowany jest do przedszkolaków w wieku 6 lat oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W konkursie nie będziemy oceniać recytacji i interpretacji tekstu, lecz dbałość o sta­ranną i poprawną wymowę. Dobór tekstu jest dowolny, lecz musi to być polska literatura dla dzieci lub młodzieży – wiersz lub fragment prozy. Stopień trudności tekstu będzie brany pod uwagę przy ocenie. Tekstu nie trzeba się uczyć na pamięć – można go również prze­czytać.

Przesłuchania wystąpień dzieci i ocena jury odbędzie się 21 lutego 2018 r. w godz. 9.30-14.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Rynek 3 (II piętro). Wyniki konkursu podamy na stronie internetowej biblioteki mbpkk.pl w dn. 22 lutego. Nagrody zostaną wręczone laureatom 7 marca o godz. 11.00 w Miejskiej Bi­bliotece Publicznej, Rynek 3.

Szczegóły konkursu w Regulaminie.

Zachęcamy do udziału!

Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego 
Regulamin 4. Konkursu Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego
Formularz zgłoszeniowy Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego


  inne Inne konkursy

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing