4. Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego

plakat-4. Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego   21 lutego 2018, godz. 9.30

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji już po raz czwarty zachęcamy do udziału w Konkursie Najpięk­niejszej Wymowy Języka Ojczystego.

Konkurs skierowany jest do przedszkolaków w wieku 6 lat oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W konkursie nie będziemy oceniać recytacji i interpretacji tekstu, lecz dbałość o sta­ranną i poprawną wymowę. Dobór tekstu jest dowolny, lecz musi to być polska literatura dla dzieci lub młodzieży – wiersz lub fragment prozy. Stopień trudności tekstu będzie brany pod uwagę przy ocenie. Tekstu nie trzeba się uczyć na pamięć – można go również prze­czytać.

Przesłuchania wystąpień dzieci i ocena jury odbędzie się 21 lutego 2018 r. w godz. 9.30-14.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Rynek 3 (II piętro). Wyniki konkursu podamy na stronie internetowej biblioteki mbpkk.pl w dn. 22 lutego. Nagrody zostaną wręczone laureatom 7 marca o godz. 11.00 w Miejskiej Bi­bliotece Publicznej, Rynek 3.

Szczegóły konkursu w Regulaminie.

Zachęcamy do udziału!

Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego 
Regulamin 4. Konkursu Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego
Formularz zgłoszeniowy Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego


  inne Inne konkursy

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing