„Indonezja –duchy Bali” spotkanie w ramach Klubu Podróżnika z Przemysławem Supernakiem

plakat-„Indonezja –duchy Bali” spotkanie w ramach Klubu Podróżnika z Przemysławem Supernakiem    7 listopada 2017 r., godz. 17.00    Filia nr 5 (Damrota 32)

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Przemysławem Supernakiem pt. "Indonezja - duchy Bali", które odbędzie się 7 listopada o godz. 17.00 w Filii nr 5, ul. Damrota 32

Indonezja to najbardziej wyspiarski kraj świata - położony na ponad 17 000 wysp, z czego tylko 6 000 jest zamieszkanych. Tropikalny klimat, bogata i różnorodna kultura, prastare świątynie i pierwotne plemiona, buchające dymem wulkany i deszczowe lasy. O tym kraju można opowiadać godzinami, a jego krajobrazy zaklęte w fotografiach wyglądają jak senne marzenia.
Na początku odwiedzimy Jawę i znajdujące się na niej, liczące prawie tysiąc lat kompleksy świątynne Prambanan i Borobudur. Poznamy tajemnice związane z ich budową, legendy żyjących tu ludów i codzienne życie mieszkańców wyspy.
Wprost spomiędzy antycznych budowli ruszymy do parku wulkanów Bromo-Tenger-Semeru. W Indonezji znajduje się najwięcej czynnych wulkanów na świecie – jest ich ponad 150. Obszar, na którym leży, zwany Pierścieniem Ognia, jest najbardziej aktywnym sejsmicznie obszarem naszej planety. Gwałtowne erupcje czy trzęsienia ziemi są na stałe wpisane w historię tego regionu.
Popłyniemy też na kilka dziewiczych i rajskich wysp, otoczonych błękitnymi wodami, w których spotkać można niezliczone gatunki morskiej fauny. Na koniec zawitamy na Bali zwaną „wyspą tysiąca świątyń”, gdzie spotkamy miejscowe duchy, objawiające się podczas tajemniczych rytuałów oraz najsprytniejsze małpy świata.
AGENCJA  inne Klub Podróżnika

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing