Targi Książki nad Odrą 2021 logo
powiększ czcionkę
Młodzi kreatywni – interaktywni2021-01-04T11:51:31+00:00

Projekt Młodzi kreatywni – interaktywni realizowany jest w ramach programu Kultura w sieci Narodowego Centrum Kultury i ma za zadanie włączenie młodzieży w życie społeczno-kulturalne, stworzenie jej możliwości rozwoju i nabywania różnych umiejętności oraz wzbogacenie oferty kulturalnej Kędzierzyna-Koźla. Nadrzędnym celem jest podniesienie kompetencji czytelniczych młodzieży oraz rozbudzenie potrzeb literackich poprzez wykorzystanie nowych technologii, nowych mediów, w tym przede wszystkim Internetu.
W dzisiejszych czasach zwycięża technologia, w sieci jest nieograniczona liczba ofert atrakcyjniejszych i łatwiejszych niż lektura tradycyjnej książki, dlatego proponujemy promocję czytelnictwa poprzez zachęcenie młodych użytkowników do tworzenia różnych form medialnych: fotografii, gier w oparciu o utwory literackie, co daje możliwość zachęcania do aktywności czytelniczej przez odwołanie się do innych zainteresowań.

Na realizację zadania składać się będą następujące elementy:

  • spotkania autorskie online
  • spotkania z gwiazdami social mediów – autorami blogów i vlogów literackich
  • gamifikacja – cykl warsztatów projektowania mobilnych gier miejskich opartych o literaturę
  • warsztaty fotograficzne „od idealnego selfie do sleeveface”

Projekt „Młodzi kreatywni – interaktywni” ma za zadanie włączenie młodzieży w życie społeczno-kulturalne. Proponujemy promocję czytelnictwa poprzez zachęcanie młodych użytkowników do tworzenia różnych form medialnych: fotografii, gier w oparciu o utwory literackie, co daje możliwość zachęcania do aktywności czytelniczej przez odwołanie się do innych zainteresowań. Projekt ma za zadanie sprostać kulturowym i literackim oczekiwaniom młodzieży, a także odpowiadać na ich potrzeby i życzenia, które pokaże poniższa ankieta.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/

Go to Top