Salon Muzyki i Literatury pt. "Wiosenne impresje"

plakat-Salon Muzyki i Literatury pt. "Wiosenne impresje"   30 marca 2016, godz. 17.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Zapraszamy na kolejny Salon Muzyki i Literatury - tym razem pod tytułem "Wiosenne impresje". Wydarzenie odbędzie się 30 marca o godz. 17:00 w MBP, Rynek 3. Gośćmi salonu będą: Adam Zając (skrzypce),  Aleksandra Kielar-Machura (fortepian) oraz uczniowie PSM II st. im. L. Różyckiego w Gliwicach: Szymon Homoncik (skrzypce), Krystian Migocz (skrzypce). Prowadzenie i śpiew – Izabela Migocz.

Adam Zając, skrzypek, pedagog. Prowadzi klasę skrzypiec w PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Gliwicach. Koncertmistrz Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Aleksandra Kielar-Machura - pianistka i kameralistka. Studia ukończyła w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. W. Ronowskiej, gdzie rozpoczęła również studia podyplomowe pod kierunkiem prof. Jerzego Sulikowskiego.

W dziedzinie kameralistyki w duecie fortepianowym kształciła swe umiejętności pod okiem prof. Jerzego Godziszewskiego.

Obecnie jest pedagogiem w szkołach muzycznych w Gliwicach i Bytomiu.

Zadebiutowała występem z Polską Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W swoim dorobku artystycznym ma udział w  licznych konkursach i kursach pianistycznych, koncertach w ośrodkach muzycznych w Polsce, liczne wyróżnienia jako pianistka-kameralistka oraz odznaczenia ministerialne za swój dorobek artystyczny.  

Czynnie realizuje się w duecie fortepianowym ze swoim mężem, a także współpracując z innymi instrumentalistami.  inne Salon Muzyki i Literatury

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing