Salon Muzyki i Literatury pt. "Wiosenne impresje"

plakat-Salon Muzyki i Literatury pt. "Wiosenne impresje"   30 marca 2016, godz. 17.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Zapraszamy na kolejny Salon Muzyki i Literatury - tym razem pod tytułem "Wiosenne impresje". Wydarzenie odbędzie się 30 marca o godz. 17:00 w MBP, Rynek 3. Gośćmi salonu będą: Adam Zając (skrzypce),  Aleksandra Kielar-Machura (fortepian) oraz uczniowie PSM II st. im. L. Różyckiego w Gliwicach: Szymon Homoncik (skrzypce), Krystian Migocz (skrzypce). Prowadzenie i śpiew – Izabela Migocz.

Adam Zając, skrzypek, pedagog. Prowadzi klasę skrzypiec w PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Gliwicach. Koncertmistrz Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Aleksandra Kielar-Machura - pianistka i kameralistka. Studia ukończyła w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. W. Ronowskiej, gdzie rozpoczęła również studia podyplomowe pod kierunkiem prof. Jerzego Sulikowskiego.

W dziedzinie kameralistyki w duecie fortepianowym kształciła swe umiejętności pod okiem prof. Jerzego Godziszewskiego.

Obecnie jest pedagogiem w szkołach muzycznych w Gliwicach i Bytomiu.

Zadebiutowała występem z Polską Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W swoim dorobku artystycznym ma udział w  licznych konkursach i kursach pianistycznych, koncertach w ośrodkach muzycznych w Polsce, liczne wyróżnienia jako pianistka-kameralistka oraz odznaczenia ministerialne za swój dorobek artystyczny.  

Czynnie realizuje się w duecie fortepianowym ze swoim mężem, a także współpracując z innymi instrumentalistami.  inne Salon Muzyki i Literatury

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

ibukcitywalk

 logo bookcrossing