Salon Muzyki i Literatury pt. "Obyczajowość, literatura i muzyka w czasach Belle Epoque"

plakat-Salon Muzyki i Literatury pt. "Obyczajowość, literatura i muzyka w czasach Belle Epoque"   6 października 2017, godz. 17.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

6 października o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy do MBP przy ul. Rynek 3 na kolejną odsłonę Salonu Muzyki i Literatury pt. „Obyczajowość, literatura i muzyka w czasach Belle Epoque”. Gośćmi Salonu będzie aktor, Mistrz Mowy Polskiej, Piotr Hankus, solistka Roksana Wardenga oraz pianistka Katarzyna Rzeszutek. Spotkanie poprowadzi Izabela Migocz.

Piotr Hankus – aktor i śpiewak obdarzony pięknym głosem i wyjątkowymi predyspozycjami interpretacyjnymi. Znawca i propagator kultury francuskiej. Od ponad dwudziestu lat związany zawodowo z ZPiT „Śląsk” im. St. Hadyny, gdzie jako solista i niezrównany wykonawca „Starzyka” jest znany publiczności na całym świecie. Prowadzi ożywioną działalność dydaktyczną, jako pedagog warsztatów teatralnych, wokalnych i tanecznych. Konferansjer, animator życia kulturalnego, przez całą swoją artystyczną karierę działa na rzecz rozwoju kultury woj. Śląskiego. W 2015 r. został uhonorowany tytułem – Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi.

Roksana Wardenga- mezzosopran. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Jana Ballarina. Jest finalistką Międzyuczelnianego Konkursu Wokalnego „W kręgu muzyki słowiańskiej” w Katowicach. Laureatką:                                    - X Międzyuczelnianego Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. E. Kossowskiego. - I nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. H. Godina we Vrablach. – I nagrody na VI Ogólnopolskiego Konkursu im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach.             - II nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. A. Hiolskiego w Kudowie Zdrój. - II nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie im. J. Kiepury w Krynicy Zdrój. W 2015 r. debiutowała w partii Orfeusza w operze „Orfeusz i Eurydyka” Ch. W. Glucka. Od 2015 roku jest solistką Opery Śląskiej. Koncertuje również z repertuarem oratoryjno-  kantatowym. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich i warsztatach wokalnych m.in. u Stefanii Toczyskiej, Olgi Pasiecznik, dr h.c. Wiesława Ochmana, prof. Ryszarda Karczykowskiego, dr hab. Iwony Hossy. Ukończyła kurs I Europejskiej Akademii Sztuki Wokalnej w Operze Śląskiej. Dokonuje nagrań dla Polskiego Radia Katowice.

 Katarzyna Rzeszutek  - pianistka – kameralistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego i klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger – Kułakowskiej. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, między innymi  I nagrody  i Grand Prix na VII i VIII Ogólnopolskim  Konkursie  Pianistycznym  im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim, III nagrody na XX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Virtuosi per musica di pianoforte w Usti, I nagrody na  Ogólnopolskim Konkursie Wykonawczym  Muzyki  im. K. Szymanowskiego w Zakopanem. Jest także laureatką XXII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego na Stypendia Artystyczne im. F. Chopina w Warszawie oraz  Laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Gliwic za Osiągnięcia Kulturalne. Od 2014 r. pracuje na stanowisku akompaniatora i korepetytora na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. W grudniu 2016 r. ukazała się jej płyta „We mgłach” z pieśniami Karola Szymanowskiego. Od 2015 roku jest organizatorem projektów edukacyjnych i koncertowych „Kopalni Sztuki Wokalnej”.  inne Salon Muzyki i Literatury

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

ibukcitywalk

 logo bookcrossing