"Nobliści ze Śląska" - spotkanie z dr. hab. Piotrem Greinerem

plakat-"Nobliści ze Śląska" - spotkanie z dr. hab. Piotrem Greinerem   23 stycznia 2018, godz. 17.00    Filia nr 5 (Damrota 32)

Zapraszamy na spotkanie z dr. hab. Piotrem Greinerem poświęcone książce "Nobliści ze Śląska". Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Filii nr 5, Damrota 32.

dr hab. Piotr Greiner – historyk, doktor habilitowany, dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach. Związany z Gliwicami, gdzie ukończył szkołę podstawową i liceum. Studiował historię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a w 1981 r. ukończył Podyplomowe Studia Archiwalne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Promowany na Uniwersytecie Śląskim w 1990 r. na stopień doktora nauk humanistycznych i w 2012 r. na doktora habilitowanego. Od wielu lat koncentruje swoją uwagę badawczą na problematyce geografii historycznej Śląska w okresie XVI–XX wieku, historii kartografii Górnego Śląska,  w tym szczególnie kartografii urzędowej z okresu XVIII–XIX wieku oraz biografistyce laureatów Nagrody Nobla urodzonych na Śląsku i archiwoznawstwie. Zawodowo związany z Archiwum Państwowym w Katowicach i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Od 2006 r. dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach. Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi RP (1997) i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2013) oraz Honorową Nagrodą „Róży Lutra”

   inne Spotkania autorskie

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing