Targi Książki nad Odrą 2019

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Targów Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2019! w dniach 29-30 maja 2019 r., które odbędą się na Placu Rady Europy, przy Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle.
Organizatorem Targów jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Sabiny Nowosielskiej Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle. Udział w Targach jest bezpłatny.
Dwudniowe przedsięwzięcie obejmuje organizację targów, spotkań autorskich, warsztatów, akcję „Płynne Czytanie”, konkursu dla dzieci i młodzieży oraz widowiska literacko-muzycznego pt. „Sny powstańców”. Głównym celem Targów jest promowanie czytelnictwa i dotarcie z ofertą kulturalną do mieszkańców naszego miasta i regionu. Gośćmi podczas Targów będą znani i lubiani pisarze oraz osobowości telewizyjne m.in. Katarzyna Dowbor, Ewa Kassala, Iwona Guzowska, Szymon Hołownia, Szczepan Twardoch, Krzysztof Skiba.
Po raz drugi przeprowadzona zostanie akcja ph. „Płynne czytanie”, której Honorowym Mecenasem jest Grupa Azoty ZAK S.A. Wydarzenie składać się będzie z dwóch półtoragodzinnych rejsów po rzece Odrze w dniach 29 i 30 maja 2019r., których głównym celem jest promowanie czytelnictwa i aktywnego spędzania czasu z książką wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin.
W ramach Targów zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie literackim pn. „Mój śląski bohater” objętym Honorowym Patronatem Andrzeja Buły Marszałka Województwa Opolskiego. „Przedsięwzięcie wpisuje się w 15-lecie obecności województwa opolskiego w Unii europejskiej i odbywać się będzie pod hasłem „Opolskie Gwiazdy Europy”
Na zakończenie trzeciej edycji Targów, w dniu 30 maja 2019 r. planowane jest widowisko literacko-muzyczne pt. „Sny powstańców”, pod Honorowym Patronatem Andrzeja Buły Marszałka Województwa Opolskiego. Widowisko zrealizowane zostanie na Przystani „Szkwał” nad rzeką Odrą na scenie plenerowej w ramach Kędzierzyńsko-Kozielskich Obchodów Roku Powstań Śląskich, objętych Honorowym Patronatem Sabiny Nowosielskiej Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle
Obchody obejmują:
- godz. 09:30, Plac Rady Europy - wernisaż wystawy pt. „ŚLĄSK – DROGA DO NIEPODLEGŁEJ” przygotowywanej przez Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu poświęconej Powstaniom Śląskim wraz z prelekcją  Haliny Biedy, Dyrektor  Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach pt. „ŚLĄSK – DROGA DO NIEPODLEGŁEJ”,
- godz. 12:30, Przystań „Szkwał” - akcja „Płynne Czytanie” - literacki rejs po rzece Odrze z Jerzym Ciurlokiem, który przedstawi fragmenty tekstów na temat powstań śląskich, a oprawę muzyczną zapewni kwintet blaszany „Gryfnioki”,
- godz. 19:30, Przystań „Szkwał” -  wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży pt. „Mój śląski bohater”,
- godz. 20:00, Przystań „Szkwał”-  widowisko literacko-muzyczne pt. „Sny powstańców”. Do realizacji widowiska zaproszeni zostali m.in. Józef Skrzek, kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, Jerzy Ciurlok, felietonista, prezenter radiowy, pisarz, historyk oraz Chór Red Voices z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Scenariusz wydarzenia przygotowuje Izabela Migocz.

DLA WYSTAWCÓW:
W Targach mogą brać udział Wydawnictwa oraz inne instytucje o charakterze wydawniczo-dystrybucyjnym, placówki edukacyjne, instytucje kultury i organizacje pozarządowe o profilu społecznym i kulturalnym.
Zapraszamy chętnych wydawców do zapoznania się z regulaminem oraz przesyłania formularzu zgłoszenia na adres: targi@mbpkk.pl do dnia 28.02.2019 r.

 

pliki do pobrania:
Targi Książki nad Odrą - Regulamin
Targi książki nad Odrą - Formularz


KONTAKT:

Sandra Golemo
Dział Instrukcyjno-Promocyjny
Miejskiej Biblioteki Publicznej
ul. Rynek 3
47-200 Kędzierzyn-Koźle
Nr tel. 77 482 37 80, mail: targi@mbpkk.pl

 

PATRONAT HONOROWY:  
   
MECENAT:  
PARTNERZY:  
 
PATRONAT MEDIALNY:  
   
ORGANIZATORZY:  

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing