Wystawy

Biblioteka dysponuje dwiema salami wystawowymi, w których co miesiąc mieści się nowa ekspozycja. Prezentujemy najczęściej fotografie podróżnicze lub artystyczne, reprodukcje obrazów i grafik oraz sztukę mieszkańców naszego miasta.

Aktualne wystawy:

Wernisaż wystawy fotografii Rafała Pulkowskiego pt. "Fotografia przypadkowa"

plakat-Wernisaż wystawy fotografii Rafała Pulkowskiego pt. "Fotografia przypadkowa"   6 lutego 2020, godz. 18.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Rafała Pulkowskiego pt. „Fotografia przypadkowa”, który odbędzie się 6 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w MBP, Rynek 3 (I piętro). Oprawa muzyczna wernisażu: Ola Kuśmider i Damian "Struna" Surow.Wystawa czynna do 29 lutego 2020 r. Rafał Pulkowski - dziennikarz, fotoreporter i redaktor "Nowej Gazety Lokalnej". Filmowiec, montażysta, muzyk, a z wykształcenia realizator nagrań. Fotografia jest jego pasją.

Czytaj więcej

Spotkanie podróżnicze z Renatą Matusiak pt. "Rok na równiku"

plakat-Spotkanie podróżnicze z Renatą Matusiak pt. "Rok na równiku"   16 stycznia 2020, godz. 17.00    Filia nr 5 (Damrota 32)

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Renatą Matusiak pt. „Rok na równiku”, które odbędzie się 16 stycznia 2020 r. o godz. 17.00 w Filii nr 5. W programie otwarcie wystawy fotografii z podróży oraz prelekcja. „Ekwador kocha życie” – głosi rządowy slogan. Ekwadorczycy kochają taniec i muzykę i dają temu wyraz w niezliczonych fiestach przez okrągły rok. „Wszystko czego potrzebujesz to Ekwador” – tak brzmi kolejne hasło reklamujące ten położony na równiku kraj, podzielony na Amazonię, Andy, wybrzeże Pacyfiku i wyspy Galapagos.Zapraszam na spotkanie z kulturą ekwadorskich Andów, tam gdzie prekolumbijskie…

Czytaj więcej

   Archiwum wystaw

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

ibukcitywalk

 logo bookcrossing